Polityka prywatności
Przywiązujemy szczególną wagę do poszanowania prywatności użytkowników odwiedzających serwis https://sdg.gov.pl (zwanego dalej Serwisem). Nie udostępniamy osobom trzecim informacji pochodzących z poczty e-mail przesyłanej bezpośrednio chyba, że stosowny organ administracji publicznej lub sąd wystąpi o ich udostępnienie. (USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. - Dz. U. z dnia 29 października 1997 r.). Nasz Serwis można odwiedzać bez konieczności podawania swoich danych.
Jakie dane zbieramy o użytkowniku?
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.
Podczas Twojej wizyty nasze systemy automatycznie zapisują tzw. logi - czyli dzienniki zdarzeń systemowych zawierające anonimowe informacje takie jak: czas twojej wizyty, adres IP twojego urządzenia, adresy URL przeglądanych stron i pobieranych plików w naszym portalu, informacje o twojej przeglądarce internetowej. Dodatkowo systemy gromadzą anonimowe dane takie jak liczba odwiedzin, kraj z którego łączono się z naszą stroną itp. Zebrane dane analizowane są z wykorzystaniem rozwiązań zewnętrznego dostawcy. Aktualnie używamy Google Analytics. Polecamy zapoznanie się z Polityką prywatności Google Analytics. Użytkownicy mogą wyłączyć wszystkie pliki cookie lub usunąć wybrane z nich. Google Analytics obsługuje też opcjonalny dodatek do przeglądarki, który po zainstalowaniu i uaktywnieniu wyłącza pomiary Google Analytics na wszystkich stronach wyświetlanych przez użytkownika.
Cel przechowywania
Gromadzone w dziennikach logów dane są wykorzystywane wyłącznie do celów administrowania Serwisem. Wszelkie dane użytkowników uzyskane za pośrednictwem Serwisu przeznaczone są na użytek GUS i nie są przekazywane jakiejkolwiek stronie trzeciej. Zapisywane podczas twojej wizyty logi systemowe przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy, służący do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu Serwisem. Informacje zawarte w logach nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem oraz siecią. Serwis zapisuje dane lokalnie ("Local Storage") w celu dostosowania wyglądu Serwisu do Twoich preferencji. Na Twoim komputerze są zapisywane pliki z informacją o wybranej wielkości czcionki, o wybranym języku, kontraście oraz ip urządzenia z którego korzystasz. Przekazywane nam dane osobowe wykorzystywane są tylko i wyłącznie w celach kontaktowych - przesłania odpowiedzi na zadane nam pytanie.
Odnośniki do innych stron
Serwis zawiera odnośniki do innych stron internetowych. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności obowiązujące na innych stronach. Zachęcamy, by po przejściu na inną stronę internetową zapoznać się z ich polityką prywatności.
Oświadczenie w sprawie dostępności
Główny Urząd Statystyczny zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sdg.gov.pl/.
Data publikacji strony internetowej: 31.01.2019
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 28.03.2022
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia 12.05.2022. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem e-mail sdg_support@stat.gov.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek: Główny Urząd Statystyczny, Aleja Niepodległości 208, 00-925 Warszawa
Do budynku prowadzi jedno główne wejście od al. Niepodległości 208. Budynek składa się z siedmiu kondygnacji i czterech skrzydeł które oznaczone są A B C D na każdym piętrze.
Do holu głównego z zewnątrz nie ma schodów.
Recepcja znajduje się na wprost i po prawej stronie od wejścia głównego. Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami.
Budynek GUS jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Schody w holu głównym (blok C) są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych. Natomiast blok D gmachu GUS, gdzie jest usytuowana Centralna Biblioteka Statystyczna, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, tj.: posiada odpowiednio szerokie drzwi wejściowe, klatkę schodową, platformę wejściową dla osób poruszających się na wózkach; czytelnia posiada antypoślizgową podłogę, a toalety są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze holu głównego, po prawej stronie od wejścia oraz cztery na poszczególnych kondygnacjach (piętro I,III,V i VI).
Przed budynkiem wyznaczono 7 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
W budynku GUS nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.